25.8 C
Chania
Saturday, May 18, 2024

3 Μετάλλια ο ΤΑΛΩΣ ΑΝΕΚ LINES στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ομνιουμ και στο Πανελλήνιο Κύπελο πίστας

Ημερομηνία:

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές του ΤΑΛΩ ΑΝΕΚ LINES στο Ολυμπιακό ποδηλατοδρόμιο της Αθήνας. Ο πρωταθλητής Ελλάδος στο ΜΤΒ για το 2011 Κακαβελάκης Ιωάννης πρόσθεσε άλλο ένα μετάλλιο από την πίστα, στο αγώνισμα του όμνιουμ, αυτή την φορά αργυρό.

Το αγώνισμα του όμνιουμ αποτελείται από 6 επιμέρους αγωνίσματα: 1 στροφή σπρίντ (λαπ), πόντους, αγώνα αποκλεισμού (ελιμινεσιον), 2 χ.λ.μ ατομική καταδίωξη, σκράτς και 500μ ατομική χρονομέτρηση. Ο Χανιώτης πρωταθλητής στους αγώνες της πίστας που διεξήχθησαν στην Αθήνα έκανε πολύ καλές εμφανίσεις σε όλα τα αγωνίσματα και τερμάτισε στην 2η θέση με μεγάλη διαφορά από τον 3ο αθλητή. Ο συναθλητής του Κοπανάκης Δημήτρης ήταν στην 3η θέση έως το τελευταίο αγώνισμα, αλλά μια ίωση γαστρεντερίτιδας που τον ταλαιπωρούσε την 2η μέρα των αγώνων, τον έριξε στην 5η θέση. Στους έφηβους ο Κορτσιδάκης Μιχάλης κατέλαβε την 12η θέση.

Παράλληλα διεξαγόταν και το κύπελλο Ανδρών και γυναικών. Στις Γυναίκες η Κανδυλάκη Ελευθερία κατέκτησε 2 χάλκινα μετάλλια στο σκράτς και στο κέριν και μια 4η θέση στα 200μ, η Πρίντεζη Χριστίνα ήταν 6η, 7η και 6η στα αντίστοιχα αγωνίσματα. Στους άνδρες ο Δρακάκης Γιάννης στο σκράτς και στους πόντους ήταν 12ος και 8ος, ο Ροβάκης Δημήτρης 13ος και 20ος.

"google ad"

Ακολουθήστε το agonaskritis.gr στο Google News, στο facebook και στο twitter και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Ο “Αγώνας της Κρήτης” εκδόθηκε στις 8 Ιουλίου του 1981. Είναι η έκφραση μιας πολύχρονης αγωνιστικότητας. Έμεινε όλα αυτά τα χρόνια σταθερός στη διακήρυξή του για έγκυρη – έγκαιρη ενημέρωση χωρίς παρωπίδες. Υπηρετεί και προβάλλει, με ευρύτητα αντίληψης, αξίες και οράματα για μία καλύτερη κοινωνία. Η βασική αρχή είναι η κριτική στην εξουσία όποια κι αν είναι αυτή, ιδιαίτερα στα σημεία που παρεκτρέπεται από τα υποσχημένα, που μπερδεύεται με τη διαφθορά, που διαφθείρεται και διαφθείρει. Αυτός είναι και ο βασικός λόγος που η εφημερίδα έμεινε μακριά από συσχετισμούς και διαπλοκές, μακριά από μεθοδεύσεις και ίντριγκες.